Banner

Porovanie našich rúšok s respirátormi FFP2

Viac

Porovnanie nášho rúška s bežným 3-vrstvovým

Viac

Máte otázky alebo sa chcete dozvedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať.

Napíšte nám
Nad 100€ poštovné zdarma
Vyrobené na Slovensku
100% bezpečná platba
Naše riešenie

Vhodné na ochranu proti časticiam vírusov, baktérií, chemikálií, prachu, smogu atď.

EU kvalita

Kvalitné 4-vrstvové ochranné rúška zn. PRUDT® vyrobené na Slovensku, z kvalitných nemeckých materiálov, ktoré majú certifikát OEKO-TEXT 100, tzn. sú zdravotne nezávadné, neobsahujú azbest, sklo ani ostatné škodlivé látky.

Voľné dýchanie

Napriek 4 vrstvám a ich záchytným vlastnostiam, sa cez ochranné rúška PRUDT® dá komfortne dýchať, pričom sa pri nosení nami vyrobeného jednorazového rúška nezahmlievajú okuliare tak, ako pri iných jednorazových rúškach.

Konkurencia

Veľa ázijských výrobcov textílií na rúška, používa na zlepšenie ich vlastností sklené vlákna a azbest. Naše rúška tieto karcinogénne látky neobsahujú. Dbajte o svoje zdravie a chráňte sa nielen pred vírusmi, ale aj inými ochoreniami.

icon

Covid-19

Naše jednorazové rúška značky PRUDT® sú vhodné aj ako ochrana pred vírusmi, vrátane Covid-19.

icon

Klinicky testované

Nami vyrábané a predávané jednorazové rúška úspešne prešli klinickým testovaním a certifikáciou.

icon

Zdravotne nezávadné

Ručíme za kvalitu, preto sú naše jednorazové rúška vyrábané výhradne zo zdravotne nezávadných materiálov.

icon

Vlastný vývoj

Počas roku 2020 sme vyvinuli a začali vyrábať vlastné jednorazové rúška z kvalitných nemeckých materiálov.

icon

4 vrstvy

Pre čo najvyššiu bezpečnosť sme navrhli jednorazové rúška až zo štyroch vrstiev kvalitného nemeckého materiálu.

icon

Vysoká prievzdušnosť

Naše rúška si zachovávajú vysokú mieru bezpečnosti a priedušnosti, vďaka čomu v nich môžete voľne dýchať.Porovanie našich rúšok s respirátormi FFP2


Ochranné rúška PRUDT® Respirátor FFP2
spĺňajú normu EN 14683 - predpísaná BFE je v prípade rúška ≥ 95% /BFE je záchytnosť častíc nachádzajúcich sa vo vzduchu do veľkosti 0,6 μm, pričom celková miera netesnosti je maximálne 11 %, podmienkou je, aby používateľ mal hladko oholenú pleť, pri bradách je netesnosť medzi rúškom a tvárou vyššia. Celková funkčná doba našich rúšok je max. 8 hodín. Bežné rúška ázijského pôvodu majú funkčnú dobu cca. 3 hodiny. BFE - predpísaná záchytnosť častíc nachádzajúcich sa vo vzduchu do veľkosti 0,6 μm je pri respirátoroch FFP2 ≥ 94%, pričom celková miera netesnosti smie byť maximálne 11 %. Podmienkou je, aby používateľ mal hladko oholenú pleť. V PRÍPADE, ŽE MÁ NOSITEĽ RESPIRÁTORA FFP 2 ZAPUSTENÚ BRADU, JE NETESNOSŤ MEDZI TVÁROU A RESPIRÁTOROM FFP2 VYŠŠIA AKO 11% , TZN. POUŽITIE RESPIRÁTORA POUŽÍVATEĽOM S NEOHOLENOU BRADOU STRÁCA ZMYSEL. Respirátor FFP2 musí splať normu EN 149:2001 a je primárne určený pre technické použitie resp. použitie v priemysle. Čo sa týka použitia respirátora FFP2 , je tento možné nepretržite používať max 2,5 hodiny,následne musí nositeľ na min 15 minút prerušiť používanie respirátora.

Porovnanie nášho rúška s bežným 3-vrstvovým


Ochranné rúška PRUDT® Bežné 3-vrstvové rúško
Ochranné rúška PRUDT® Napriek vysokej filtračnej schopnosti je zachovaná vysoká prievzdušnosť, 95% vdychovaného a vydychovaného vzduchu prechádza cez 4 vrstvy rúška. Bežné 3-vrstvové rúško Bežné 3 vrstvové rúško má nízku prievzdušnosť, z tohto dôvodu vdychovaný a vydychovaný vzduch prechádza len cca 25% cez tkaninu, zvyšok (cca 75% vdychovaného a vydychovaného vzduchu) prechádza mimo rúška čo mimoriadne znižuje jeho účinnosť.

Častým problémom

pri rúškach je, že na tvári dobre netesnia a vzduch sa z okolia ľahko dostane cez vzniknuté medzierky priamo do dýchacích ciest. To isté platí o vydychovanom vzduchu.

Naše rúška PRUDT®

vďaka umiestneniu gumičiek na uši v smere dovnútra, priliehajú tesne k tvári a všetok vdychovaný a vydy- chovaný vzduch prúdi cez 4 vrstvy tkaniny.

Kontakt

EURA - GROUP s.r.o.
Dukelských hrdinov 4/7852, 960 01 Zvolen
Tel.: +421 917 703 703 | production@eura.sk

Odber noviniek

Prihláste sa k odberu noviniek a dostávajte aktuálne informácie o svojich obľúbených produktoch.